Wizyta Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jadwigi Emilewicz Ministra Przedsiębiorczości i Technologii podczas targów Enex i Ekotech

Jubileuszowe targi EKOTECH, a także ENEX/ ENEX Nowa Energia rozpoczynają się już 27 lutego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenia zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin będzie gościem specjalnym targów Enex i Ekotech

W czwartek 28 lutego Targi Kielce odwiedzi Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Przedstawiciele Rządu wezmą udział w otwarciu I Kongresu Ekologii Powietrza, który rozpocznie się o 12:00. Następnie Minister Gowin oraz Minister Emilewicz zwiedzą wystawę targową, odwiedzając stoiska wystawców tragów ENEX/ ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH.

Politycy zaangażowani są w projekt „Energia Plus”, którego celem jest upowszechnienie nowoczesnych technologii energetycznych.

(MBr)

Grupa MAC Edukacja wspiera Kongres Ekologii Powietrza

Jedno z najprężniej rozwijających się wydawnictw edukacyjnych w Polsce postanowiło wesprzeć Kongres Ekologii Powietrza. Grupa MAC została Partnerem wydarzenia.

Kongres Ekologii Powietrza to pierwsze w regionie spotkanie, które dotyczy walki ze smogiem. W zmagania z zanieczyszczeniem powietrza włączyła się także Grupa MAC – świętokrzyska firma działająca na rynku edukacyjnym.

Grupa MAC od lat nie tylko wspiera edukację dzieci i młodzieży, ale dba także o jakość kształcenia. Przedsiębiorstwo wyposaża szkoły w nowoczesny sprzęt multimedialny, ale nie tylko. Nowością w ofercie kieleckiej firmy są oczyszczacze powietrza dedykowane placówkom edukacyjnym – wszak to, czym oddychamy wpływa także na nasze myślenie!

Warto dodać, że podczas Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się już 28 lutego w Targach Kielce, Agnieszka Kurek, przedstawicielka MAC Edukacja wygłosi referat: Powietrze (na) truje? Jak zadbać o dobrą atmosferę w edukacji.

O smogu w Galerii Echo

24 lutego w Galerii Echo będzie można porozmawiać o smogu i zgarnąć ekologiczne upominki! Wydarzenie promuje Kongres Ekologii Powietrza, który obędzie się 28 lutego w Targach Kielce.

Jakość powietrza to nasza wspólna sprawa. Dlatego właśnie Urząd Miasta wraz z Targami Kielce organizuje I Kongres Ekologii Powietrza, który odbędzie się już 28 lutego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie jest bezpłatne i może wziąć w nim udział każdy, komu zależy na ochronie środowiska.

Spotkanie w Galerii Echo ma na celu promocję wydarzenia, a także podwyższenie świadomości ekologicznej kielczan i mieszkańców regionu. Event rozpoczyna się o 13:00 i potrwa trzy godziny. W programie wydarzenia znalazły się między innymi: spektakl edukacyjny dla dzieci, quizy antysmogowe i animacje dla najmłodszych. Ci nieco starsi będą mogli skorzystać z obecności przedstawicieli Urzędu Miasta  i dopytać o możliwość skorzystania z programów antysmogowych. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będą informować, co zrobić by móc korzystać miejskiej sieci ciepłowniczej. Instruktażu ekologicznego palenia „od góry” udzieli Straż Miejska.

Więcej informacji na temat samego Kongresu Ekologii Powietrza można znaleźć na stronie www.antysmog.targikielce.pl

EnergiaNews patronem medialnym I Kongresu Ekologii Powietrza

Portal będący częścią serwisu Rzeczpospolita.pl zdecydował się na wsparcie medialne I Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się 28 lutego w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Kielce.

EnergiaNews to portal szerzący informacje na temat energetyki – zarówno tej odnawialnej, jak i tej zawodowej. Dziennikarze i specjaliści branżowi dzielą się w nim wiedzą z zakresu smogu, odnawialnych źródeł czy surowców i paliw. EnergiaNews to jeden z najbardziej opiniotwórczych portali, dlatego też patronat medialny jest niezwykle ważny.

Kongres Ekologii Powietrza #Antysmog odbędzie się podczas targów ENEX oraz EKOTECH, które rozpoczynają się 27 lutego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Inicjatorem wydarzenia jest Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

(MBr)

I Kongres Ekologii Powietrza w Targach Kielce

Kielce i region świętokrzyski również borykają się z problemem smogu.
Z inicjatywy Prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz Radnego Miasta Kielce Macieja Burszteina, 28 lutego 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się I Kongres Ekologii Powietrza.

Wydarzenie będzie towarzyszyć targom XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

We wtorek 29 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezydent Bogdan Wenta ogłosił założenia I Kongresu Ekologii Powietrza. Podkreślił, że głównym celem jest spotkanie mieszkańców – Chcemy, aby kielczanie powiedzieli o swoich bolączkach, ale także pomysłach i rozwiązaniach- podkreślił Prezydent Kielc – Wiemy, że miasto ma duży zasób mieszkań komunalnych i socjalnych – i wiemy, że musimy się z tym zmierzyć – dodał Bogdan Wenta.

Pełnomocnik Prezydenta Danuta Papaj podkreśliła, że do akcji zostały zaproszone wszystkie spółki miasta – Miasto staje do ostrej walki ze smogiem – dodała. Prezes Targów Kielce – współorganizatora Kongresu Ekologii Powietrza dodał, że problem smogu nie zniknie w rok czy dwa – Ufam, że to spotkanie będzie otwarciem do rozmowy i stanie się cyklem spotkań.

Program kongresu można znaleźć na stronie www.antysmog.targikielce.pl

(MBr)