O smogu w Galerii Echo

24 lutego w Galerii Echo będzie można porozmawiać o smogu i zgarnąć ekologiczne upominki! Wydarzenie promuje Kongres Ekologii Powietrza, który obędzie się 28 lutego w Targach Kielce.

Jakość powietrza to nasza wspólna sprawa. Dlatego właśnie Urząd Miasta wraz z Targami Kielce organizuje I Kongres Ekologii Powietrza, który odbędzie się już 28 lutego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie jest bezpłatne i może wziąć w nim udział każdy, komu zależy na ochronie środowiska.

Spotkanie w Galerii Echo ma na celu promocję wydarzenia, a także podwyższenie świadomości ekologicznej kielczan i mieszkańców regionu. Event rozpoczyna się o 13:00 i potrwa trzy godziny. W programie wydarzenia znalazły się między innymi: spektakl edukacyjny dla dzieci, quizy antysmogowe i animacje dla najmłodszych. Ci nieco starsi będą mogli skorzystać z obecności przedstawicieli Urzędu Miasta  i dopytać o możliwość skorzystania z programów antysmogowych. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będą informować, co zrobić by móc korzystać miejskiej sieci ciepłowniczej. Instruktażu ekologicznego palenia „od góry” udzieli Straż Miejska.

Więcej informacji na temat samego Kongresu Ekologii Powietrza można znaleźć na stronie www.antysmog.targikielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *