I Kongres Ekologii Powietrza w Targach Kielce

Kielce i region świętokrzyski również borykają się z problemem smogu.
Z inicjatywy Prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz Radnego Miasta Kielce Macieja Burszteina, 28 lutego 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się I Kongres Ekologii Powietrza.

Wydarzenie będzie towarzyszyć targom XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

We wtorek 29 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezydent Bogdan Wenta ogłosił założenia I Kongresu Ekologii Powietrza. Podkreślił, że głównym celem jest spotkanie mieszkańców – Chcemy, aby kielczanie powiedzieli o swoich bolączkach, ale także pomysłach i rozwiązaniach- podkreślił Prezydent Kielc – Wiemy, że miasto ma duży zasób mieszkań komunalnych i socjalnych – i wiemy, że musimy się z tym zmierzyć – dodał Bogdan Wenta.

Pełnomocnik Prezydenta Danuta Papaj podkreśliła, że do akcji zostały zaproszone wszystkie spółki miasta – Miasto staje do ostrej walki ze smogiem – dodała. Prezes Targów Kielce – współorganizatora Kongresu Ekologii Powietrza dodał, że problem smogu nie zniknie w rok czy dwa – Ufam, że to spotkanie będzie otwarciem do rozmowy i stanie się cyklem spotkań.

Program kongresu można znaleźć na stronie www.antysmog.targikielce.pl

(MBr)

Jedna odpowiedź do “I Kongres Ekologii Powietrza w Targach Kielce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *